Řekli o mě

Hana D.

Hana D.

Dobrý den Andreo,

děkuji a také Vás zdravím. Já jsem byla moc spokojená , návštěvy u Vás měli na mně pozitivní výsledek, nejen jsem se naučila rovně sedět a držet tělo vzpřímeně při chůzi, ale také se snažím nevystrkovat břicho, a cviky, které jsem se naučila u Vás cvičím dodnes. Bříško už nemám takové velké, ale bohužel už nedocílím, že bude ploché, protože jsem od porodu necvičila správné cviky a mezitím uběhlo 20 let, než jsem u Vás začala cvičit správné cviky pomocí Tupler technikou pro diastázu. Ještě jednou Vám za to děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů s dalšími klientkami a hlavně zdraví.

S pozdravem Hana D.


Nina F.

Nina F.

Problémy s diastázou jsem řešila od porodu své první dcery. Dělala jsem různá cvičení a jelikož jsem chtěla druhé dítě, tak jsem to řešila i během těhotenství tím, že jsem měla aspoň „tejpy“. Po druhé dceři jsem samozřejmě měla větší diastázu a stále jsem řešila co s tím a všechna možná cvičení mi nepomáhala. Nemyslím si, že by to bylo tím, že by to nefungovalo, ale technika „tupler“ je založena na tom, co žena po porodu (tím myslím cca rok po porodu) v mém případě je schopná stihnout tj. každý den si chvilku zacvičit a jednou za měsíc jít na kontrolu a zjistit, zda cvičíte správně nebo špatně a jak se zlepšujete.

Začínala jsem s rozestupem v pupíku 7 cm, v horních partiích 6,5cm a spodní část 6cm. Nejrychleji jsem se zbavila rozestupu v horní části, hned po měsíci až dvou jsem mohla zpátky nosit svoje podprsenky, což bylo velmi příjemné a povzbudí Vás to cvičit dál. Také se mi zlepšil spíše vyřešil problém s únikem moči, neboť jsem po prvním porodu zjistila, že mám sesuv přední strany poševní což není úplně příjemné. Za to jsem byla velmi ráda!

Nyní cvičím přes rok, diastáza v horní partii není, přes pupík „skoro“ taky ne a ještě bojuji se spodní částí, kde už jsem na polovičních hodnotách. Je krásné zase si moci vzít věci, které jste měla před porodem! Moc děkuji Andree za to, že mne opravovala jak mám cvičit a že díky ní mám tak skvělé výsledky.


Miloslav C.

Miloslav C.

O diastáze jsem se dozvěděl od sestry, která ji po porodu řešila právě pomocí Tupler techniky. Nechal jsem se ze zvědavosti vyšetřit a ukázalo se, že ji mám také. Možná z důvodu dědičnosti, možná z důvodu sportování a nedostatečného posílení hlubokého stabilizačního systému. Přestože jsem na sobě nepozoroval žádné problémy, rozhodl jsem se kurz absolvovat.

Na začátku jsem měl obavy z nošení pásu, ale velice rychle jsem si zvykl a při sportu ho používám dodnes. Naopak jsem nečekal, že mi bude chvíli trvat, než si osvojím správnou techniku cviků. Lektorka je ale trpělivá a snaží se poradit, jak jen to jde.

Počty sérií a opakování cviků při domácím cvičení jsem si nastavil podle sebe tak, abych dokázal cvičit pravidelně a nevynechával. Předepsané počty z příručky jsem ignoroval, protože mi přišly skoro až přehnané. A fungovalo to dobře.

Významně se mi zmenšil rozestup přímých břišních svalů ze 4,5 cm na 1,75 cm (uprostřed). Šířku pasu se mi podařilo srazit na 77 cm při dodržování jídelníčku. Naučil jsem se lépe vnímat a zapojovat příčný sval břišní, což se myslím pozitivně odrazilo ve sportovních výkonech – například při výjezdech do kopců na kole.

Za mě mohu určitě doporučit. Bez zkušeného instruktora se v tomto případě lze jen těžko obejít.

Ať se daří,

Míla


Jarka R.

Jarka R.

Dlouhé měsíce po porodu jsem stále vypadala, že jsem cca v 5. měsíci těhotenství. Všechno ve mně křičelo „makej, koukej se sebou něco dělat,…“, ale díky (záměrně píšu „díky“ a ne „bohužel“) lenosti, spánkovému deficitu a tisíci dalších výmluv jsem nezačala. Jediné, co jsem udělala, bylo, že jsem se u ženské doktorky jen tak mimochodem zeptala na to svoje velrybí břicho a doktorka mi diagnostikovala DIASTÁZU.

S díky jsem odmítla nabídku na operaci a ptala se po dalších možnostech. „No tak začněte cvičit, vezměte si nějaký pruh látky, tím si stáhněte břicho a začněte posilovat, ale buďte opatrná, rupnout to může kdykoli“ řekla mi doktorka. Mým jediným štěstím tenkrát bylo, že jsem se do cvičení nevrhla po hlavě, ale nejdřív si na internetu zjistila víc informací, protože kdybych hned začala dělat např. „sedy lehy“ (což bylo mimochodem to první, co mě napadlo), tak jsem na té operaci zřejmě skončila…

Naštěstí jsem narazila na paní Andreu Čechurovou, lektorku Tupler Technique, která se problematikou diastázy již několik let úspěšně zabývá. Po odborném vyšetření při úvodní schůzce jsem byla upřímně v šoku, jak velký rozestup břišního svalstva jsem měla. Přihlásila jsem se pro začátek na 18týdenní individuální program a tady jsou výsledky: Původní šířka rozestupu mého břišního svalstva (měřeno nahoře, uprostřed kolem pupíku a dole) byla: 9cm, 8,5cm a 8,25cm (ano, v horní části břicha jsem opravdu měla 9cm velkou mezeru!). Aktuální šířka rozestupu: 5,5cm, 5,25cm a 5,25cm. Obvod hrudníku se mi snížil během těch 18ti týdnů o 3,5cm, obvod břicha o 5,5cm a obvod boků o 8cm. Vím, že jsem teprve v půli cesty a že je to ještě běh na dlouhou trať, ale chci se s vámi podělit o čirou radost z toho, že to funguje :-). Konečně si připadám psychicky lépe, víc se líbím sama sobě a lidi už mě v tramvaji nepouštějí sednout ;-) A taky se konečně vejdu do svého původního oblečení :-D Paní Andreo, DÍKY, DÍKY, DÍKY, jste anděl! :-*


Daniel F.

Daniel F.

Poprvé jsem si své diastázy všiml, když se mi při zaklonění vyboulilo břicho. Působilo to velmi nepřirozeně a rozhodl jsem se zastavit se za kamarádem doktorem, který mi diagnostikoval právě diastázu – v tu chvíli jsem ani nevěděl, co to znamená. Po drobné rešerši jsem byl lehce překvapen, že se tato diagnóza rozestoupení břišních svalů týká i mužů, jelikož internet je plný informací pro ženy po porodu. Ale skutečnost je taková, že je i mnoho mužů, kteří se s tímto problémem potkají.

Následně jsem se rozhodl navštívit Andreu, jelikož mě oslovila skutečnost, že Tupler Technique, kterou aplikuje na řešení tohoto problému, je výzkumem ověřená záležitost. Metoda samotná je velmi jednoduchá na pochopení, nicméně její aplikování samozřejmě vyžaduje (jako jakákoli jiná změna životního stylu) disciplínu, odhodlání a vytrvalost. Už v průběhu konzultací s Andreou se mi podařilo zmenšit rozestup břišních svalů zhruba o 40%, což byl výsledek, s nímž jsem naprosto spokojen.

Ačkoli věřím, že i ostatní metody napravení rozestupu břišních svalů mohou být úspěšné, tak u Andrey si vážím zejména jejího přístupu k zákazníkům, kdy své znalosti a zkušenosti s Tupler Technique předává klidným a lidským způsobem. Zároveň mi byla Andrea schopna poradit, jak naložit s každodenními situacemi, kdy jsem nesprávně zatěžoval své břišní svaly, tak, abych se co nejdříve diastázy zbavil. Po absolvování programu jsem kromě uvedeného zmenšení rozestupu byl zejména rád, že mě do značné míry i přestala bolet záda, za což jsem velmi vděčný. Tímto ještě jednou děkuju za pomoc.

PS: I na nošení břišního pásu se dá rychle zvyknout. :)

S pozdravem, Daniel F.


Anna P.

Anna P.

Na kurz jsem se přihlásila po druhém porodu, kdy jsem měla o 20 kg navíc a neměla jsem vůbec žádnou energii. Vybrala jsem si nejdelší variantu kurzu a jsem za to ráda. Postava se mi zpevnila, fyzicky se cítím snad i lépe než před dětmi a navíc mám o číslo menší konfekční velikost než ve dvaceti. Paní Andrea je sympatická, na tréninky jsem se vždy těšila. Je zároveň důsledná, a tak jsem si nedovolila moc švindlovat a pravidelná domácí cvičení vynechat:-) Tupler technice vděčím za nový start. Už jsou to skoro dva roky od ukončení kurzu, ale stále zapojuji naučené cviky do tréninků a cítím se prostě skvěle:-)


Zuzana K.

Zuzana K.

Všechno to začalo narozením mého syna. Kromě čtyřkilového miminka jsem si z porodnice odnesla i pořádný rozestup břišních svalů. Že u mě není něco v pořádku jsem poznala velmi rychle, jelikož ve srovnání s ostatními maminkami jsem i po několika dnech od porodu vypadala stále jako těhotná. Lékař mi sdělil, že budu muset na operaci a nechat si svaly sešít. O možnosti diastázy jsem předtím nikdy neslyšela. Zpětně mě mrzí, že jsem o tomto problému neměla více informací, mohla jsem během těhotenství řadu věcí ovlivnit a rozestup nemusel být takového rozsahu. Rodila jsem císařským řezem a s další operací jsem se nechtěla smířit. Proto jsem začala pátrat na internetu a narazila na webové stránky zabývající se Tupler Technique. Obsah stánek mě velice zaujal a opět jsem měla naději, že to půjde i bez operace. Oslovila jsem tedy paní Čechurovou a dohodly jsme se na 18-ti týdenním programu. Přístup Andrey Čechurové je profesionální, ale zároveň i velmi přátelský. Na konzultacích jsem se cítila vždy výborně a odnesla si spoustu důležitých informací a rad šitých na míru mému tělu. Naučila jsem se správnému držení těla a hodně účinných cviků. Metoda léčby diastázy pomocí Tupler Technique je opravdu účinná. Já už s ní bojuji rok a s výsledky jsem spokojená, břicho už mám téměř ploché a rozestup se zmenšil o polovinu. A pokud bych nebyla takový lajdák, pás nosila opravdu svědomitě a cvičila každý den, výsledky by byly určitě ještě mnohem lepší. Vím, že mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale vím, že na jejím konci bude mé břicho v pořádku. Tupler Technique doporučuji opravdu všem, kteří nechtějí svou diastázu řešit invazivně.