Tejpovací motýlky

Tejpovací motýlky

Objednat

Tejpovací motýlky

Cena: 890 Kč

Účelem tejpovacích motýlků TogetherTape® je pomoci v hojení diastázy přímých břišních svalů. Tejpy fungují ve spojení s rehabilitačním pásem Diastasis Rehab Splint®, aby se urychlil proces uzavírání diastázy. Pokud z nějakého důvodu nemůžete nosit pás Diastasis Rehab Splint®, můžete používat tyto tejpy samostatně. Tejpy fungují na principu náplasti, přibližují svaly a vazivo k sobě.

Když je tejp při aplikaci na kůži roztažen, chce se vrátit do své původní nenatažené polohy. Tento průběžný proces vracení na kůži pošle zprávu do vaziva a svalů, aby se pohybovali ve stejném směru.

Kůže na břichu je velmi citlivá, proto se doporučuje začít nejdříve od 4. týdne TuplerTechnique programu. Do té doby je dobré připravovat kůži korekčním krémem na vazivo. Kvůli citlivosti kůže, začnětě postupně s množstvím tejpů. První týden si aplikujte jeden tejp nad a jeden pod pupík. Pokud byste měli alergickou reakci, tejpy sundejte, udělejte týden pauzu a kůži průběžně vyživujte korekčním krémem na vazivo. Po týdnu se obvykle pokožka zlepší a můžete začít znovu. Pokud jde vše dobře po prvním týdnu, můžete již aplikovat dva tejpy nad a dvě pod pupík. Pokud jste bez reakcí na kůži, můžete v třetím týdnu pokročit na tři tejpy nad a pod pupíkem. Poté pokračujte po celou dobu používání tejpovacích motýlků se šesti kusy. Jedna aplikace by měla vydržet 4-6 dnů. Mezi aplikacemi nechte pokožku alespoň jeden den odpočinout než aplikujete tejpy znovu. To je výborná pauza na použití korekčního krému na vazivo. Tejpy jsou voděodolné, ale ne nepropustné, takže se je snažte během sprchování namočit co nejméně.

Instrukce pro aplikaci: Odtrhněte ochranný papírek ze středu tejpu. V každé ruce držte jeden konec tejpu a tejp trošku natáhněte a nalepte na bříško. Umístěte jej zhruba půl centimetru nad pupíkem. Pak odstraňte ochranný papírek z obou konců, ty již nenatahujte, ale pouze nalepte. Druhý tejp nalepte úplně stejně půl centimetru pod pupíkem. Pokud byste tejpy natáhly moc, bude to příliš náročné pro vaši kůži, protože to zvýší proces vracení tejpu do původního stavu.

Velikosti tejpovacích pásek TogetherTape®. Velikost tejpovacích pásek určuje rozsah vaší diastázy. Vyšetřete si rozestup na všech třech místech, v pupíku, cca 7 cm nad pupíkem a 7 cm pod pupíkem, velikost rozestupu se může lišit. Velikost tejpů potom určuje nejvyšší hodnota diastázy.

Small: Diastáza široká do 4 prstů (6 centimetrů, pokud používáte na měření Diastometer®)

Medium: Diastáza mezi 4 a 6 prsty (6 až 8 centimetrů)

Large: Diastáza 7 prstů a více (9 centimetrů a více)

Další použití: Together Tape® může být také použita k mobilizaci jizvy po císařském řezu. Aplikujte výše popsaným způsobem přímo na jizvu.

Obsah balení: Krabička obsahuje 30 kusů tejpovacích motýlků. První balení vystačí na 6 týdnů, každé další pak na 5 týdnů.